ΠΑΟΚ Κυμ.-Μαλγάρων – Ιωνικός 2-2 (4-3 παρ)

Απίστευτο παιχνίδι στα Μάλγαρα με την ομάδα του Ιωνικού να ελέγχει πλήρως το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο και να βρίσκεται προηγούμενη με 0-1. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του ΠΑΟΚ να επιστρέφει αποφασισμένη και να παίρνει τον έλεγχο του παιχνιδιού, να πετυχαίνει την ισοφάριση αλλα και να βρίσκεται ξανά πίσω στο σκόρ απο ένα ασύλληπτο σουτ του Αμπαρά. Η λύτρωση απο τον Βακουφάρη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και ισοφάριση 2-2. Στην παράταση μίλησε η κλάση του Ivanof πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκόλ και δίνοντας έτοιμο γκόλ στον Βακουφάρη καθάρισε το παιχνίδι και την πρόκριση στον επόμενο γύρο. Η ομάδα του Ιωνικού κατάφερε να μειώσει το σκόρ με ένα εκπληκτικό τέρμα απο τον Αντωνιάδη στο 116′ λεπτό χωρίς ωστόσο να καταφέρει κάτι περισσότερο.
Σκόρερ: (15′ Κουσιώρας), (55′,92′ Ivanof), (82’Αμπαράς), (90’+,106′ Βακουφάρης), (116′ Αντωνιάδης).
Κόκκινες: 99′ Τσιρωνάς (2 κιτρ)
ΠΑΟΚ (Μαχαιρούδης – Μίκρας): Γερακούδης, Τσαλκιτζής, Κεστελίδης, Στεργιανός Ι. , Τσιβούλας, Βαξιβάνης, Πίππης , Ivanof, Μακρής, topi, Στεργιανός Π.
Ιωνικός: Κορωνάς, Μιχαηλίδης, Γαιτανίδης, Αγγελής, Τσιρωνάς, Αντωνιάδης, Κουσιώρας, Μπαλόμπας, Κυριακίδης, Αμπαράς, Αδαλοζίδης.