Πανελλήνιο παγκορασίδων (Ημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής από την ημιτελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος παγκορασίδων. 
Πανελλήνιο Παγκορασίδων – Ημιτελική φάση
Α’ όμιλος (Κατσάνειο)
1η αγωνιστική – 24 Ιουνίου
ΟΠΑ Περσέας – ΑΣ Ιτέας 3-0 (25-15, 25-19, 25-18) ΣΦΚ Πιερικός – ΑΓΟ Φιλιππιάδος 3-0 (25-06, 25-18, 25-20)
2η αγωνιστική – 25 Ιουνίου
ΣΦΚ Πιερικός – ΟΠΑΘ Περσέας 0-3 (08-25, 12-25, 12-25) ΑΓΟ Φιλιππιάδος – ΑΣ Ιτέας 1-3 (15-25, 18-25, 25-23, 26-28)
3η αγωνιστική – 26 Ιουνίου
15.00: ΑΣ Ιτέας – ΣΦΚ Πιερικός 17.00: ΟΠΑΘ Περσέας – ΑΓΟ Φιλιππιάδος
Βαθμολογία
1. ΟΠΑ Περσέας 6β. (6-0) 2. ΣΦΚ Πιερικός 3β. (3-3) 3. ΑΣ Ιτέας 3β. (3-4) 4. ΑΓΟ Φιλιππιάδος 0β. (1-6)
Β’ όμιλος (Νεάπολης Λάρισας)
1η αγωνιστική – 24 Ιουνίου
ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου – ΑΕΣ Μυγδονιακός 0-3 (12-25, 08-25, 12-25) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΔΕΚΑ 3-1 (25-12, 25-19, 19-25, 25-20)
2η αγωνιστική – 25 Ιουνίου
ΔΕΚΑ – ΑΕΣ Μυγδονιακός 1-3 (08-25, 17-25, 26-24, 23-25) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 3-0 (25-15, 25-17, 25-15)
3η αγωνιστική – 26 Ιουνίου
16.00: ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου – ΔΕΚΑ 18.00: ΑΕΣ Μυγδονιακός – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
Βαθμολογία
1. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 6β. (6-1) 2. ΑΕΣ Μυγδονιακός 6β. (6-1) 3. ΔΕΚΑ 0β. (2-6) 4. ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 0β. (0-6)
Γ’ όμιλος (Μαρκοπούλου)
1η αγωνιστική – 24 Ιουνίου
ΝΟΚ Ποσειδών – ΑΣ Γαία Σπάτων 0-3 Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3
2η αγωνιστική – 25 Ιουνίου
Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΝΟΚ Ποσειδών 3-0 (25-17, 25-20, 25-21) ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΣ Γαία Σπάτων 3-1 (25-19, 23-25, 25-09, 25-10)
3η αγωνιστική – 26 Ιουνίου
18.00: ΑΣ Γαία Σπάτων – Ολυμπιακός ΣΦΠ 20.30: ΝΟΚ Ποσειδών – ΑΟ Μαρκοπούλου
Βαθμολογία
1. ΑΟ Μαρκοπούλου 6β. (6-1) 2. ΑΣ Γαία Σπατών 3β. (4-3) 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-3) 4. ΝΟΚ Ποσειδών 0β. (0-6)
Δ’ όμιλος (Μελισσίων)
24 Ιουνίου
ΣΦΑΜ Φοίβος – ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (17-25, 25-14, 25-19, 25-09) 
25 Ιουνίου
ΓΕ Ηρακλείου – ΣΦΑΜ Φοίβος 1-3 
26 Ιουνίου
18.30: ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΕ Ηρακλείου 20.30: ΣΦΑΜ Φοίβος – ΑΜΣΦ Ζευς
27 Ιουνίου
16.00: ΓΕ Ηρακλείου – ΑΜΣΦ Ζευς
28 Ιουνίου
15.30: ΑΜΣΦ Ζευς – ΓΣ Ηλιούπολης
Βαθμολογία
1. ΣΦΑΜ Φοίβος 6β. (6-2) 2. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (1-3) 3. ΓΕ Ηρακλείου 0β. (1-3) 4. ΑΜΣΦ Ζευς 0β. (0-0)

Αρέσει σε %d bloggers: