Ομόνοια Σίνδου – Ποσειδώνας Καλαμαριάς 3-0

omonia-sindou-posidonas-kalamarias-3-0

Ιδανική πρεμιέρα για την Ομόνοια καθώς ξεκίνησε με το δεξί το νέο πρωτάθλημα πετυχαίνοντας μια ευρεία νίκη με σκόρ 3-0. Η Ομόνοια ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού άνοιξε το σκορ, η συνέχεια δεν ήταν πολύ καλή για την ομάδα της Σίνδου καθώς έδωσε χώρο στους φιλοξενούμενους με αποτέλεσμα να έχουν την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου και να δημιουργούν αρκετές απειλητικές φάσεις στην αμυντική γραμμή της Ομόνοιας. Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού ήταν τελείως διαφορετική με την Ομόνοια να ελέγχει πλέον τον ρυθμό του παιχνιδιού και να σκοράρει δύο φορές ακόμα και να κατακτά τους πρώτους τρείς πόντους στο φετινό πρωτάθλημα.
Σκόρερ: Τσαπνίδης 5′, Νασούφι 87′, Gjata 94′.
Ομόνοια Σίνδου (Ανδριόπουλος): Αζόβ, Τσιάλμας (92′ Gjata), Καραγκούνης, Κώτσιας, Κασιτερίδης, Παναγιώτη Α., Μυλωνάς (80′ Φουλίδης), Καρανδρέας, Τσαπνίδης, Νασούφι, Παναγιώτης (85′ Αμπατζής)
Ποσειδώνας Καλαμαριάς (Τζιώλας): Χατζόπουλος, Φουρκιώτης, Πλιάκης Β., Κεραμιδάς, Φάκκας, Biba (75′ Κολιός), Χατζηαλεξιάδης (65′ Φουτσιτζής), Τρικαλόπουλος, Φαρμάκης, Σολομωνίδης, Πλιάκης Γ.
Διαιτησία: Χανίδης (Δημητριάδης-Τσιότσος)