ΕΠΣΜ: Τα ζευγάρια της 3ης του κυπέλλου – Μπήκαν οι ομάδες της Α1 και Γ εθνικής

h-klirosi-ton-agonon-tis-g-fasis-tou-47ou-kypellou-erasitechnikon-omadon
Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η κλήρωση των αγώνων της γ’ φάσης του 47ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων στην οποία συμμετέχουν τα σωματεία της Γ’ Εθνικής, ΠΑΕ (Ερασιτεχνικές ομάδες), Α1 Ερασιτεχνικής κατηγορίας και οι νικήτριες ομάδες Α’, Β’ και Γ’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας, που αγωνίστηκαν στη β’ φάση.
Αναλυτικά από την κληρωτίδα προέκυψαν τα παρακάτω ζευγάρια:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΠΑΟ Κουφαλίων
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου – Ομόνοια Σίνδου
Στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα προκρίνονται οι ομάδες: Καμπανιακός και ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αίας Ευόσμου – Φοίνικας Πολίχνης
ΑΕ Ευόσμου – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα προκρίνεται η ομάδα: Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου – ΓΣ Ηλιούπολης
ΑΣ Νεάπολης – Μακεδονικός
Στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα προκρίνονται οι ομάδες: Ακρίτες Συκεών και Παύλος Μελάς
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Ελλήσποντος Κριθιάς – Κεραυνός Κολχικού
Ιάσων Αυγής – ΑΠΕ Λαγκαδά
Στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα προκρίνονται οι ομάδες: Εθνικός Σοχού και Κεραυνός Ωραιοκάστρου
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Αχιλλέας Τριανδρίας – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας
ΑΕ Κρήνης – Μελιτέας
Στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα προκρίνονται οι ομάδες: Απόλλων Καλαμαριάς (Ερασιτέχνες ΠΑΕ) και Ποσειδώνας Καλαμαριάς
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ατρόμητος Πλαγιαρίου – Νίκη Κερασιάς
Θερμαϊκός Θέρμης – ΑΟ Καρδίας
Αναγέννηση Επανομής – Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα προκρίνονται οι ομάδες: Νίκη Μεσημερίου και ΠΑΟ Νέων Επιβατών
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου – Αγροτικός Αστέρας Υποδομή 2016
8ος ΟΜΙΛΟΣ
Ακαδ. Ποδ. Νεάπολης / Ελπίδες Μακεδονικού – Κανονιέρηδες
9ος ΟΜΙΛΟΣ
Αστραπή Νεάπολης – Κεραυνός Αγίου Παύλου
10ος ΟΜΙΛΟΣ
Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου – ΠΑΟ Διοικητηρίου
Οι αγώνες της γ’ φάσης θα διεξαχθούν την Τετάρτη 1 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 14.30 (εκτός των ζευγαριών όπου οι γηπεδούχες ομάδες χρησιμοποιούν το ίδιο γήπεδο).

Αρέσει σε %d bloggers: